Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 


Úvod » Terče a terčovnice » Terčovnice

Terče a terčovnice / Terčovnice

 

Terčovnice, pro lajky terče pro lukostřelbu jsou základním a zásadním vybavením, který pro střelbu z luku budete potřebovat. Na našem i zahraničním trhu naleznete nepřeberné množství. Jsou z různých materiálů, ale vždycky dojdete k jedinému, a to, že se nejdená o levnou záležitost. Proto je zde snaha o vytvoření levné náhražky.

Za nás pro začátek doporučujeme střílet například do tvrdých polystirenových desek, které se používají k izolaci domů. Koupíte je v každých stavebnínách za několik set korun.

Další možností je střelba do papírové krabice, která je naplněna skartovanými papíry, čím více jí naplníte, tím lépe. Navrch krabici obalíte stretchovou fólií, která když se začne hodně trhat, tak jí pouze obnovíte a střílíte pořád dokola. Toto řešení je prakticky nejlevnější.

Možné je střílet do ztlačený, či slisovaných plastových tašek, pytlů nebo stretchových fólií.