czech flagslovakia flag
Blog
"Příručka" pro střelce z kuše
01.11.2021 Ostatní
"Příručka" pro střelce z kuše
Plánujete nebo jste již pořídili nějakou kuš? Nevíte jak o ní pečovat, nebo si nejste jistí jak jí správně používat? Pak je tento článek přímo pro vás... číst celé
Zobrazit všechny články

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Produkty
  4. Recenze: Toulec WNS S-300

Recenze: Toulec WNS S-300

Toulec WNS S-300 je určen pro sportovní terčovou lukostřelbu. To se vyznačuje tím, že šípy směřují dopředu před střelce a to proto, že mu ve stoje při statickém postoji nijak nepřekážejí a jejich podávání je jednodužší.

Značka Winners, ve zkratce WNS je značkou společnosti Win&Win, která se tímto rozhodla nahradit produkty, které vyráběla pod značkou Sebastien Flute. Není proto náhodou, že většina produktů nese podobný vzhled, ale i názvy. Vzhledem k tomu, že celou výrobu zaštiťuje právě značka W&W, tak zde máme jistotu určité kvality výroby.

Toulec WNS S-300

Konstrukce

Konstrukce toulce je naprosto běžná. Nenajdeme na něm žádný nový, nebo netradiční prvek. Ve spodní části se nachází velká kapsa do které umístíte velké množství příslušenství, včetně chrániče ruky a většího nářadí. V horní části se nachází tradiční menší kapsa, která je uzavíratelná zipem, stejně jako ta předchozí. Tato kapsa je velikostně nejvhodnější na odkládání chrániče prstů. Pod ní se nachází zavěšovací plastové poutko, které je ideální například na počítadlo vystřelených šípů.

Kapsička Toulce WNS S-300Plastové poutko toulce WNS S-300

Z vnější strany obou kapes jsou dále takové zasíťované kapsičky na umísťování plochých předmětů. V té nejdůležitější kapse a to v kapse na šípy jsou umístěny 3 plastové tubusové trubky. Tubusy budou velikostně stačit opravdu všem. Do jednoho tubusu se krásně vejde 6 šípů a ještě tam plandají. Spodek tubusů je spojen plastovou spojkou a proto jsou relativně pevně spojeny k sobě.

Vrchní část toulce WNS S-300

Materiál

Toulec je vyroben z tvrzeného nylonu. Kvalita jeho je skvělá, a životnost bude určitě dlouhá. Malou nevýhodou či výhodou, jak pro které lukostřelce mlže být jeho měkkost. Oproti jiným toulcům je tento poměrně měkký a v části mezi oběma kapsamy velmi ohebný.

Co je třeba vyzdvyhnout jsou zipy. Ty jsou sice plastové, ale vypadají velice kvalitně a jejich zapracování toulce je tak dobré, že kapsy lze jednoduše otvírat i zavírat jen jednou rukou.

Všechna zakončení a švy toulce jsou opatřeny opravdu silným překladem, který je zárukou toho, že i při drsnějším zacházení nedojde k roztržení, prodření nebo rozpárání.

Zadní strana toulce je bez jakýchkoliv funkčních prvků.

Spodní část toulce WNS S-300Zadní strana toulce WNS S-300

 

Použití

Součástí toulce je i opasek, který je vyroben ze stejného materiálu. Na opaskuje je překvapivá velice bytelná plastová přeska, která se dobře uzavírá i otevírá. Opasek je nastavitelný a jeho rozsah je naprosto dostatečný téměř pro každého.

Je třeba uvést, že při testování toulce byla zjištěna nevýhoda v tom jak je opasek měkký, takže se lehce protočí v toulci a je třeba jej po nasazení srovnávat. Není to nic proč by si lukostřelec takový toulec neměl koupit, ale větší tuhost opasku by byla příhodná.

Opasková spona toulce WNS S-300Toulec WNS S-300 při použití

 

Toulec je k zakoupení zde: http://www.e-lukostrelba.cz/WNS-S300-Toulec-na-sipy-d855.htm

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli