czech flagslovakia flag
Upozorňujeme, že dochází k rychlému růstu cen všech produktů. Ceny produktů, které nemáme skladem jsou pouze informativního charakteru a nemůžeme Vám je garantovat. Děkujeme za pochopení.
Blog
"Příručka" pro střelce z kuše
01.11.2021 Ostatní
"Příručka" pro střelce z kuše
Plánujete nebo jste již pořídili nějakou kuš? Nevíte jak o ní pečovat, nebo si nejste jistí jak jí správně používat? Pak je tento článek přímo pro vás... číst celé
Zobrazit všechny články

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Produkty
  4. Recenze: Luk Oak Ridge Savannah

Recenze: Luk Oak Ridge Savannah

Luk značky Oak Ringe model Savannah je reflexní lovecký luk pro lovecké ale i sportovní použití.

 

Pohlad na luk Oak Ridge Savannah

Konstrukce

Luk je vyroben z různých materiálů. Pro výrobu středové části (handle) bylo použito dřevo z hrušně s nádhernou barvou i strukturou.

K výrobě ramen je použito kvalitní javorové dřevo v kobinaci se skelným vláknem  kvalitní pryskyřicí.

Luk není osazen žádnými otvory, závity a podobně, na které by se mohlo připevňovat nějaké příslušenství. Je to čistokrevný barebow pro lov nebo 3D lukostřelbu.

 

Luk Oak Ridge Savannah střed

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luk je nerozkládací a díky velikosti 60" lze převážet bez obtíží v kufru auta, na zadním platu, či přenášet v napjatém stavu hozený přes rameno.

Kompletní luk

Luk je dodáván jako kompletní set. V sadě najdeme samotný luk, tětivu i zakládku. Tětiva je velmi kvalitní, rozhodně se nejedná o nejlevnější tětivu, kterou můžeme koupit. Jako u jiných luků Oak Ridge je dodávána tětiva z dacronu, v tomto případě s úžasnou červenou omotávkou.

Jako zakládka je zde užita samolepící část telecí kůže. Ve směru výstřelu je ohromě jemná a lepidlo drží naprosto bezproblémů.

 

Zakládka luku Oak Ridge Savannah

 

Design

Na konce ramen luku (limbs) jsou pro nasazení a vedení tětivy použity opět části hrušňového dřeva, což dodává luku krásný konstrast. Ve velkém detailu můžeme sice vidět přebytky lepidla po lepení, ale při běžném pohledu na luk to není vůbec patrné.

Pohled na zakončení luku Oak Ridge SavannahKonce luku Oak Ridge Savannah zadní

 

Střelba

Testovaný produkt je o síle 30LBS. Přesto, že se nejedná o nijak zvlášť velkou sílu, luk je naprosto dostatečný pro střelbu na krátké i větší vzdálenosti. Pro střelbu 5 - 40m byl výborný.

Držení luku je velice příjemné a ergonomie ručky velmi propracovaná. Rozhodně se nejedná o rovný kus dřeva, co by tlačil do ruky.

 

Závěrem můžeme říct, že je luk vhodný pro většinu kategorií, ať už se jedná o ženy, muže, mládež, tak i dospělé. Luk je velice všestranný a určitě přinese radost každému, kdo si jej pořídí.

 

Pohled na Luk Oak Ridge střední část nahořePohled na luk Oak Ridge Savannah střední část doleLogo luku SavannahOznačení parametrů luku Savannah

 

Luk je k zakoupení zde: http://www.e-lukostrelba.cz/Oak-Ridge-Savannah-Tradicni-reflexni-luk-d714.htm

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli